Serwis DPF Kłodzko - naprawa, regeneracja i filtra cząstek stałych

Serwis filtrów cząsteczek stałych
DPF-FAP

You are here:

Serwis DPF Kłodzko – regeneracja filtrów FAP

Wypalanie/Regeneracja, Wymiana, Naprawa, Usuwanie

Serwis DPF Kłodzko. Nasza oferta obejmuje również profesjonalną i kompleksową wymianę i regenerację filtra DPF Kłodzko. Usługi te wykonujemy w samochodach osobowych i dostawczych wszystkich marek. Nasza usługa serwisu filtra w każdym przypadku poprzedzona jest gruntowną diagnostyką wszystkich parametrów silnika. Ponadto przed wymianą usuwamy zabrudzenia, cząsteczki sadzy oraz wszystkie inne usterki, które mogły spowodować awarię filtra.

 

Pierwsze problemy z filtrem DPF – przyczyny

Bardzo często kłopoty z FAP – DPF są konsekwencją innej usterki silnika, dlatego nigdy nie lekceważ pierwszych sygnałów i pojawiających się kontrolek. Nigdy nie staraj się „na siłę” wypalić zatkanego filtra „katując” silnik – takim działaniem można uszkodzić np. turbinę. Właściwa diagnoza samochodu w Suchodolski serwis Diesel pozwoli rozwiązać problem z Twoim samochodem i uniknąć dodatkowych kosztów.

Serwis DPF Kłodzko - naprawa regeneracja i wymiana filtrów cząsteczek stałych DPF i FAP w Kłodzku

Skuteczna naprawa – sposoby

Poniżej przedstawiamy kila sposobów jakie stosujemy w Suchodolski serwis DPF Kłodzko na męczące problemy z filtrem cząstek stałych FAP – DPF:

 1. Wymuszone, statyczne lub dynamiczne wypalenie filtra sterowane przez komputer silnika.
 2. Mechaniczne czyszczenie filtra – sposób najtańszy, lecz możliwy jedynie w samochodach gdzie filtr nie uległ mechanicznemu lub termicznemu uszkodzeniu np. podczas forsownego wypalania z użyciem różnych „cudownych” środków dostępnych w na rynku.
 3. Programowe wyłączenie filtra w sterowniku silnika – sposób w 100% skuteczny. Obecnie programowe wyłącznie filtra FAP/DPF możliwe jest w niemal wszystkich samochodach. Profesjonalnie zmodyfikowane oprogramowanie pozwala na całkowite wyłączenie filtra w samochodzie oraz w wielu przypadkach zmniejsza zużycie oleju napędowego.
 4. Montaż emulatora filtra cząstek stałych. Jest metodą działającą w niemal wszystkich samochodach osobowych oraz dostawczych. Ten sposób działa nawet po aktualizacji oprogramowania sterownika w ASO (Autoryzowana Stacja Obsługi). Urządzenie objęte jest 24 miesięczną gwarancją.
 5. Ostatnim sposobem jest wymiana zatkanego lub uszkodzonego filtra na nowy. Metoda skuteczna na wiele tysięcy kilometrów pod warunkiem utrzymania silnika z dobrej kondycji (układ wtryskowy, turbina, zawór EGR itp.)

Nasze porady

dla samochodów z filtrami DPF – FAP

UNIKAJ DYNAMICZNYCH ZRYWÓW AUTA

Nie przyspieszaj gwałtownie z niskich obrotów silnika, ponieważ gwałtowne wciśnięcie pedału gazu wiąże się z wtryśnięciem maksymalnej dawki paliwa, co generuje dużą ilość sadzy oraz znacznie zwiększa zużycie paliwa.

ZWRACAJ UWGĘ NA DODATKI DO PALIWA

Przez przypadek możesz zmienić właściwości paliwa co spowoduje nadmierne wydzielanie cząstek sadzy. Wielu producentów samochodów zawiera tą informację w instrukcjach obsługi.

CYKLICZNIE RÓB WYCIECZKI ZA MIASTO

Niestety, jeśli głównie użytkujesz auto w warunkach miejskich będziesz zmuszony od czasu do czasu wybrać się poza miasto aby filtr cząstek stałych miał odpowiednie warunki do pełnej regeneracji i wypalenia nagromadzonej sadzy.

TANKUJ SAMOCHÓD DO PEŁNA

W autach wyposażonych w dodatek do paliwa po każdym tankowaniu wstrzykiwany jest do baku specjalny płyn. Elektronika rozpoznaje ilość paliwa i wylicza dawkę dodatku, jednak „małe” tankowania mogą oszukać elektronikę.

Lokalizacja

Odwiedź naszą siedzibę

Przyjedź do nas swoim Fordem, VW, Audi, Skodą czy Volvo, a my zajmiemy się naprawą twojego samochodu.

SZALEJÓW GÓRNY 147a
woj.dolnośląskie
Wskazówki dojazdu

Wycena usługi

Dokonaj
bezpłatnej wyceny

Poświeć dwie minuty na wypełnienie formularza, a otrzymasz od nas e-maila zwrotnego z KWOTĄ WYCENY za naprawę dotyczącą Twojego samochodu.

null

krótki czas wypełniania

null

szybka odpowiedź

null

finalny koszt wyceny

  Dane kontaktowe

  Informacje o pojeździe

  Marka samochodu *

  Model samochodu *

  Rok produkcji *

  Pojemność, rodzaj i moc silnika

  Czego dotyczy wycena?